Pranie wykładzin

 

Jedną z usług świadczonych przez nasze przedsiębiorstwo jest czyszczenie i pranie wykładzin. Z reguły podejmujemy się tego rodzaju zleceń dla firm, ponieważ to właśnie w przedsiębiorstwach najczęściej wprowadzane są tego rodzaju nawierzchnie w wystroju wnętrz. Sprawdzają się bardzo dobrze także w placówkach edukacyjnych oraz wszędzie tam, gdzie istotne znaczenie ma zagwarantowanie wygody i zapewnienie przytulnego charakteru. Wykładziny dywanowe –zarówno sztuczne, jak i naturalne – świetnie izolują chłód podłogi.

Kiedy wskazane jest czyszczenie wykładzin?

Dla zagwarantowania estetycznego wyglądu oraz zapewnienia jak najlepszych warunków higienicznych warto regularnie wykonywać pranie wykładzin – w szczególności tych intensywnie eksploatowanych w miejscach, gdzie panuje duży ruch. W placówkach edukacyjnych, w pomieszczeniach biurowych, w obiektach usługowo-handlowych narażone są na różnego rodzaju zabrudzenia przez cały czas. Chcąc zapewnić im jak najdłuższą żywotność warto dbać o ich kondycję, dzięki odpowiedniemu czyszczeniu. W miejscach, gdzie kontakt ciała z podłożem jest większy (np. w przedszkolach, salach zabaw dla dzieci, itp.) w grę wchodzą także względy zdrowotne – wobec czego należy rozważyć częstsze pranie. Oczywiście usługę warto też zamówić zawsze, gdy na tkaninie pojawią się trudne do usunięcia zabrudzenia bądź zaczyna wydzielać ona nieprzyjemną woń.

Jak wygląda proces prania wykładzin?

Usługę zawsze przeprowadzamy w naszym zakładzie w Warszawie – dlatego produkt należy nam dostarczyć, a na terenie Warszawy i okolic możemy odebrać go od Klienta. Przed przejściem do właściwego prania musimy najpierw solidnie wytrzepać tkaninę, usuwając pyłki, kurz oraz wszelkie okruszki. W następnym kroku odkurzamy całą powierzchnię z wykorzystaniem specjalistycznego odkurzacza o bardzo dużej mocy. Kolejnym etapem jest szorowanie z użyciem szorowarki i specjalnych środków czyszczących. Gdy preparaty zaczynają działać i rozpuszczają zabrudzenia, możemy przejść do płukania z użyciem maszyny ekstrakcyjnej. Na tym kończy się pranie wykładziny, po którym jeszcze impregnujemy materiał, aby ograniczyć wnikanie brudu we włókna tkaniny. Zakończeniem całej procedury jest ponowne odkurzenie całej powierzchni.

W zależności od rodzaju wykładziny oraz stopnia jej zabrudzenia stosujemy w jej czyszczeniu różne metody oraz różne środki. Dzięki temu możemy osiągnąć najlepsze efekty bez ryzyka uszkodzenia włókien czy spowodowania ich odkształceń. Pozostawiamy produkt idealnie czysty i pachnący świeżością.

Formularz kontaktowy