Aby zapewnić najwyższą jakość usług, pranie dywanów w naszym zakładzie jest podzielone na kilka etapów. 

→ W momencie kiedy dywan trafia do naszej pralni w pierwszej kolejności jest trzepany. Proces przeprowadzany jest za pomocą specjalnej maszyny - zapewnia to dużą większą skuteczność, niż trzepanie ręczne.

 Trzepanie nie usuwa wszystkich zabrudzeń stałych, dlatego następnym punktem jest odkurzanie. Używamy odkurzaczy kolumnowych o dużej mocy, wyposażonych dodatkowo w turbo-szczotkę. Zwiększa ona skuteczność w pozbywaniu się np. zwierzęcej sierści z runa.

 Po wstępnym czyszczeniu dywan trafia do szorowania. Zadaniem szorowarki jest "wszorowanie" środków czyszczących w dywan, rozpuszczenie zabrudzeń oraz wyciągniecie z głębi dywanu tego, czego nie udało się usunąć w poprzednich etapach. 

 Po odczekaniu niezbędnego czasu potrzebnego na zadziałanie chemii czyszczącej - czas na płukanie. Maszyna ekstrakcyjna z pomocą delikatnego detergentu wypłukuje rozpuszczone cząsteczki brudu. 

 Kiedy dywan jest już czysty następuje jego impregnacja - ma ona za zadanie pomóc utrzymać ładny, żywy kolor tkaniny oraz świeżość przez dłuższy czas.

 Suszenie odbywa się w specjalnym, wentylowanym pomieszczeniu. Odpowiednie warunki w nim pozwalają na możliwie szybki oraz delikatny proces schnięcia, który jest tak ważny przy utrzymywaniu dywanów w dobrej kondycji. Zbyt szybkie suszenie może sprawić że niektóre tkaniny z których zrobione są dywany, zaczną się fałdować lub utracą swoją delikatność. Z kolei zbyt wolne suszenie może skutkować pojawieniem się nieprzyjemnego zapachu.

 Ostatnim etapem prania Państwa dywanu jest ponowne odkurzanie oraz przygotowanie do odwozu.  
Oczywiście każdy typ dywanu wymaga innej techniki, detergentów...

 Zwykłe środki czyszczące mogą uszkodzić delikatne runo dywanu naturalnego albo spowodować tzw "migrację kolorów". Z kolei silnie zabrudzona wykładzina w biurze będzie potrzebować odpowiednio mocniejszych detergentów i odplamiaczy by można było przywrócić jej dawną czystość. Zdarzają się sytuacje, kiedy musimy podjąć dodatkowe kroki by zapewnić Państwu najlepszy efekt prania - może to być płukanie dywanu (tzw. korytkowanie) by usunąć np. urynę; odplamianie szczególnie kłopotliwych plam etapowo; stosowanie środków do pozbycia się nieprzyjemnych zapachów; w wyjątkowych sytuacjach usuwanie grzyba lub pleśni z pomocą specjalistycznych środków. 

Jak Państwo widzą, każde zamówienie traktujemy indywidualnie w celu zapewnienia jak najlepszego efektu.


 

 

 

 

 

Formularz kontaktowy